neděle 19. října 2014

Příhody ze školy, No. 5

Zdravím vás, každého každičkého! Že tomu byl skoro měsíc, co jsem naposledy napsal ? Hloupost! Nesmysl!
Teda, možná... bohužel ano... máte pravdu. Ale! Teď už jsem zase tady s další krabicí vtipu ze studia a to je přece, na čem záleží. No ne ? :)

"Paní profesorko ?" volá studentík v hodině chemie věnované názvosloví uhlovodíků.  "Proč to nemůžeme navázat takto ?" Vyučující beze slova napíše vzorec na tabuli tak, jak si jej student představoval, a ukazuje nyní pět vazeb vedoucích z uhlíku. Já k tomu přidávám komentář: "Jeden, dva, tři, čtyři, pět. Cos to, Janku, cos to PĚTIVAZNÝ UHLÍK."
Hodina angličtiny. Zabýváme se slovíčky, frázemi a... no moc toho neděláme. My s Pepou jsme ve svém živlu - humorné rušení hodiny, které nás všechny chrání před vážným mentálním zraněním z důvodu nepoužívání mozku. Máme letos novou profesorku a ještě si na mě nezvykla. "Storm in a teacup," čte. Já, přemýšleje nad mnohem zajímavějšími alternativami, se přihlásím. "Not that it matters for the translation, but... do you think Shakespeare would say 'a tempest in a saucer' ?" Byla po právu ohromena.

"Make up a story about food!" říkali v učebnici. Nečekali ale, že cíloví uživatelé budou milovníci nechutných slovníh hříček. "Joe, hurry, we mustn't be late for the meating!" "Ohh, right, everything is at steak..." (pozn. správně je samozřejmě meeting a stake)
V biologii řešíme pijavky. "Prosím vás, co dělá ta hltanovka, když se přisaje na něco, co nemůže sníst ? Třeba na člověka ?" ptá se již známý student z hodiny chemie. Profesorka, zaskočena otázkou, ale nehodlající ztrácet čas s přemýšlením nad odpovědí, zvolá a zvedne ruce: "Já nevím! Asi se dobře baví!" 
Teď už členovci. Konkrétně korýši. Naskytne se otázka: "Jak říkáte rakům s kamerami ?" A správná odpověď je: "Paparaci!"
A ještě jedna! Tentokrát trochu černý humor, ale mé okolí se po něm smálo, takže je to v pořádku! "Jak na první pohled poznáte raka říčního ?" "V tváři se mu zrcadlí smutek za jeho padlé bratry." (pozn. mnoho přemnoho raků zemřelo na tzv. račí mor na začátku 20. století)

PS: Přísahám, že zanedlouho napíši další článek.
PPS: V češtině se mluví o potenciální slohovce, tak se můžete těšit. :)

Navyčtenou,
Benda z Monia

2 komentáře:

  1. Víš, jak poznáš ovci s nemocí šílených krav? :-D

    Konečně jsi něco napsal, člověk se začal obávat, zda jsi s tím neseknul! :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Jak by řekla naše bývalá učitelka "Stejně až půjdete po ulici vás něco sezobne"

    OdpovědětVymazat